top of page

SIMDENSITY: Przełom w Diagnostyce Implantologicznej

Zaktualizowano: 25 sty

Innowacyjne Rozwiązanie w Implantologii Stomatologicznej

SIMDENSITY zmienia oblicze diagnostyki w implantologii stomatologicznej. Bazując na modelu biznesowym opartym na mikropłatnościach (pay per use) i abonamentach, firma oferuje usługę wsparcia analizy diagnostyki obrazowej dla stomatologów, zwłaszcza specjalizujących się w implantologii.Unikalność Usługi

SIMDENSITY wykorzystuje standardowe dane obrazowe z tomografii komputerowej (CBCT), dostarczając lekarzom nieosiągalną dotąd wiedzę na temat gęstości tkanki kostnej szczęki i żuchwy. Dzięki temu lekarze mogą dokonywać bardziej świadomych decyzji dotyczących procedur wszczepienia implantów.


Technologia i Oferta

Opierając się na technologii AI i komputerowej analityce obrazowej, SIMDENSITY oferuje skalibrowany pomiar gęstości kości w jednostkach bezwzględnych g/cm³. Lekarze otrzymują narzędzie umożliwiające precyzyjne planowanie leczenia i nawigację operacyjną. System, działający w modelu chmurowym (SaaS), jest pierwszym na świecie, który umożliwia nieinwazyjny pomiar gęstości tkanki kostnej w etapie planowania zabiegu implantacji.

Współpraca i Rozwój

SIMDENSITY współpracuje z ośrodkami naukowymi, opinotwórczymi, producentami implantów zębowych i ich dystrybutorami, a także korzysta z mediów branżowych i social mediów do promocji swojej usługi. Firma planuje także uczestnictwo w konferencjach, targach i innych eventach branżowych.


SIMDENSITY wprowadza rewolucję w branży implantologicznej, oferując precyzyjne i wiarygodne metody oceny stanu kości. Unikalny model biznesowy, oparty na opłatach tylko za wykonane badania, sprawia, że usługa jest dostępna dla szerszego grona specjalistów. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na wysokiej

jakości usługi implantologiczne, SIMDENSITY staje się kluczowym graczem w branży, oferującym rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo pacjentów i skuteczność leczenia. Innowacyjne podejście do diagnostyki, wykorzystanie zaawansowanej technologii AI i analityki obrazowej, a także brak barier wejścia finansowego i sprzętowego dla lekarzy, czynią z SIMDENSITY narzędzie przyszłości w implantologii stomatologicznej.

bottom of page