top of page

Showroom

To unikalne na skalę Polski przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Polski Klaster IoT & AI SINOTAIC i jest pierwszą cyber-fizyczną przestrzenią, w której prezentowane są polskie rozwiązania w obszarze IoT, ze szczególnym uwzględnieniem technologii dla Smart City.

Fizycznie działa jako sieć Living Labów zlokalizowanych w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink, który został połączony z showroomem technologii Druku 3D Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości w Radomiu, w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu, w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym (Gorzów Wielkopolski) oraz w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. W ramach sieci działają showroomy edukacyjne, w Kamiennej Górze i Jeleniej Górze, utworzone we współpracy SINOTAIC z Kamiennogórską Specjalną Strefą Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości i szkołami technicznymi średniego szczebla.
 

W realizację przedsięwzięcia zaangażowani są członkowie Klastra oraz partnerzy z całej Polski. Klaster IoT & AI SINOTAIC działa aktywnie na rzecz integracji rynku Smart City w Polsce. Jest liderem ogólnokrajowego konsorcjum "Smart Secure Cities", które zostało wybrane przez Komisję Europejską do pełnienia funkcji Europejskiego Huba Innowacji Cyfrowych (EDIH).
 

Showroom technologii z zakresu IoT/Smart City, to doskonała okazja, nie tylko dla sektora IoT w Polsce, by pokazać swoje technologie, ale także dla samorządów i sektora MŚP, by zapoznać się z nowościami technologicznymi i oferowanymi rozwiązaniami, z których mogą korzystać już teraz. Celem Krajowego Showroomu Innowacji IoT jest również szkolenie i integracja firm technologicznych oraz umożliwienie testowania proponowanych rozwiązań.

Lasut-fot-Joanna-Nowicka-002.jpg

Współpraca między samorządami a MŚP w zakresie wdrażania inteligentnych rozwiązań technologicznych, to klucz do sukcesu cyfryzacji Polski w najbliższych latach. Showroom jest nie tylko osiągnięciem Klastra SINOTAIC, ale też doskonałym przykładem, że realna współpraca i zaangażowanie partnerów przynosi korzyść dla wszystkich.

Agnieszka Łasut, CEO w Smart Secure Networks

Szkolenia

Showroom IoT to nie tylko przegląd technologii, ale również przestrzeń szkoleń i spotkań, w ramach których możliwa jest wymiana swojego doświadczenia. Jest również miejscem, w którym można zainspirować się  do adaptowania nowych rozwiązań oraz technologii.

Konferencje

Showroom IoT to również organizator specjalistycznych konferencji, który zachęca słuchaczy oraz prowadzących do wymiany swoich doświadczeń.

Doradztwo

Jest również miejscem, gdzie każdy może znaleźć odpowiedź na swoje pytania i wątpliwości odnośnie technologii IoT oraz Przemysłu 4.0. W ramach Klastra SINOTAIC posiada szeroki dostęp do wysokiej klasy specjalistów.

Skontaktuj się z nami!

bottom of page