top of page

EKOPATROL GIG

Zaktualizowano: 12 wrz 2021

EkoPatrol GIG to program obejmujący cały pakiet rozwiązań służących kompleksowemu monitorowaniu jakości powietrza oraz rozpoznawaniu zagrożeń smogowych na znacznych obszarach (np. miasta lub gminy).Program składa się ze stacjonarnych i przenośnych urządzeń monitorujących, mobilnych laboratoriów pomiarowych oraz pyłomierzy indywidualnych.

Podstawowe elementy programu


  • Mobilne laboratorium pomiarowe – Bazę laboratorium stanowi samochód elektryczny wyposażony w stację meteo (temperatura, wilgotność, ciśnienie, prędkość i kierunek wiatru), platformę pomiarową z niezależnym systemem sterowania, zasilania i GPS oraz bezzałogowy statek powietrzny (dron) z aparaturą kontrolno-pomiarową. Pomiary obejmują parametry: PM1, PM2,5, PM10, CO i są walidowane w oparciu o metody referencyjne i równoważne.

  • Stacja monitoringu zagrożeń atmosferycznych oraz pomiaru zapylenia – Jako element systemu stacjonarnych punktów pomiarów długoterminowych umożliwia pomiar opadu atmosferycznego (automatyczny deszczomierz) z parametrami meteo (temperatura, ciśnienie, wiatr) i laserowym pomiarem zapylenia (PM1, PM2,5, PM10). Stacja wyposażona jest w mikroprocesorowy system sterowania i transmisji danych (GSM/WiFi/LAN). Wizualizacja oraz dane uzyskane w wyniku pomiarów udostępniane są na stronie internetowej.

  • Pyłomierz Dust Air – To niewielkie urządzenie pomiarowe wspomaga ochronę osobistą przed smogiem, dając natychmiastową informację o jakości powietrza w danym miejscu oraz w okolicy.


Yorumlar


bottom of page